Pardubický kraj byl pořadatelem Zimní olympiády dětí a mládeže. Na programu byl po čtyřech letech opět lyžařský orientační běh. Poprvé pořádal tuto zimní disciplínu náš klub v roce 2014 ve Vysočina aréně, když olympiádu hostil Kraj Vysočina. Sněhové podmínky v uplynulém týdnu byly tak špatné, že se v biatlonovém areálu v Letohradu daly odjet jen dva závody: sprint a smíšené dvoučlenné štafety. Pro závod medium našli pořadatelé náhradní nový prostor v okolí Bukové hory, kde bylo dostatečné množství přírodního sněhu.

ZODM LOB medium 3.místo Šimon

Na ZODM v Pardubickém kraji vybojoval Šimon stříbro na trati medium.

Náš klub reprezentovali Šimon Mareček, Zuzka Stoklasová, Honza Nechanický, Alexandra Bártová (novoměstská biatlonistka) a v podstatě i Vendula Peňázová (novoměstská lyžařka).  Medailové ambice potvrdil Šimon svým druhým místem v závodě medium (5.místo ve sprintu) a Zuzka, která skončila v tomtéž závodě třetí (7.místo ve sprintu). Honza dojel na 15. a 16.místě. Saša a Vendy jely LOB poprvé, ale i jejich výsledky byly pěkné. Saša obsadila 12. a 19. místo  a Vendy 12. a 21. místo. Věříme, že děvčata tento krásný sport zaujal a budou se zimnímu či letnímu orienťáku nadále věnovat. Ve smíšených štafetách zajela hezký výsledek (8.místo) Zuzka společně se žďárským Petrem Pařízkem. Honza s Vendy skončili na 14.místě a Šimon se Sašou na 15.místě.

ZODM LOB štafety Saša2

Saša při závodě smíšených štafet, kde startovala společně se Šimonem a obsadili 15.místo.

Závod ve sprintu byl prvním přímým přenosem LOBu v České televizi. Na závod kat. CH16 se můžete podívat zde. Souhrn kat. D14 a CH14 zde.

Dalším přímým přenosem byly závody dvoučlenných smíšených štafet (zde) a ještě pětiminutová reportáž ze závodu medium zde.

TRATE-medium-Bukovahora.CH16

Kvůli pestrosti závodů a sněhové situaci v Letohradě byl závod na trati medium přesunut do prostoru v okolí Bukové hory.

Mladí závodníci a závodnice jezdili s GPSkami, a tak je možné se na všechny boje na závodech podívat na GPStrackigu. Pro zajímavost závod medium, kat. CH16(Šimon): http://www.tulospalvelu.fi/gps/20180201H16/

Podrobné informace, výsledky, mapy, fotografie i další odkazy na GPStracking najdete na http://o-news.cz/.