ORIENTAČNÍ BĚH – TO JE ŽIVOTNÍ STYL

PODÍVEJTE SE NA VIDEO

Běhejte orienťák ve svém okolí. V příměstských lesích, parcích i přímo ve městech. Blízko domova s jednoduchou dostupností. Tratě jsou krátké a rychlé. Pokud se vyžíváte v rychlém běhu, pak neváhejte a vyzkoušejte!

Běhejte v lesích, skálách, hustníkách a bažinách. Překonejte sami sebe a užijte si sport v krásné přírodě. Tohle je ten pravý orientační běh!

UŽITEČNÉ ODKAZY

Chcete začít s OB v Novém Městě na Moravě? Pořádáme několik akcí ročně v rámci novoměstské o-ligy, která je určená zejména pro zájemce z řad veřejnosti.

Kalendář všech ob závodů v čr a zároveň přihláškový systém. Nikdy nebylo jednodušší se přihlásit na závody.

Archiv všech map pro orientační běh, který kdy byly vydané. U všech jsou k dispozici i náhledy na mapu.

Jestli se chcete dozvědět novinky a další zajímavé informace z českého a světového OB, pak se určitě podívejte na o-news.

BĚH

Orientační běh nebo OB je nejrozšířenější a nejpopulárnějí forma sportu. Dá se běhat ve městech, parcích, lesích nebo třeba horách.

LYŽE

Lyžařský orientační běh nebo LOB je zimní forma orinťáku. Jezdí se skatem v upravených, různě širokých stopách.

KOLO

Orientační cyklistika nebo MTBO je nejnovější formou orienťáku pro bikery. Jezdí se v lesích, parcích i městech. Jezdí se pouze po cestách a je nutné mapovat ve velké rychlosti.

MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY NEBO NEJASNOSTI?

ZEPTEJTE SE NÁS

Dělají se jednodušší tratě pro začátečníky?

Jak na závodech, tak na trénincích se staví vždy různě obtížné tratě. Může si vybrat delší či kratší, lehčí či těžší. Na závodech se kromě klasických kategorií můžete přihlásit i do kategorie “příchozí”, do které je možné se přihlásit přímo na místě.

Potřebuji nějaké speciální vybavení?

Do lesa můžete klidně v klasických trailových botech a běžeckým oblečení, které používat běžně. Jediné co potřebujete je buzola a elektronický čip (sportident), který se používá k ražení kontrol. Ten vám však pořadatelé vždy půjčí. Časem si určitě budete chtít pořídit speciální boty i oblečení pro orinťák, které vám usnadní pohyb v lese.

BUZOLA

Buzola je tvůj kamarád. Ukazuje ti sever a pomáhá ti srovnat si mapu s okolím.

MAPA

Podle mapy se orientuješ. Říká ti kde jsi a kudy máš jít. Mapa pro orientační běh je velmi detailní .

KONTROLA

Kontroly hledáš a razíš v lese. Na každé kontrole najdeš lampion a SI krabičku, kterou orazíš čipem.

VYBAVENÍ

Pro lepší zážitek a výkon je dobré mít speciální boty pro OB, oblečení nebo třeba čelovku.