22.-24.ledna se uskutečnilo v německém krušnohorském zimním středisku Oberwiesenthal MS veteránů v lyžařském orientačním běhu (LOBu).  Jednotlivé závody se uskutečnily  po závodech Světového poháru, který ve stejném prostoru probíhal vždy dopoledne. Na startu se sešlo 266 veteránů, kteří závodili v 17 věkových kategoriích. Pořadatelům naštěstí přálo počasí a tak se závodilo za ideálních sněhových podmínek. Po technické stránce se závody povedly i když malé nedostatky pramenící z nezkušenosti pořadatelů s LOBy se našly. Po sportovní stránce bylo slabinou to, že pořadatelům znemožňovaly zákony najezdit další stopy skútrem v lesním terénu mimo standartní a turistické lyžařské tratě a tak obzvláště nedělní klasická trať byla o fyzičce. Páteční a sobotní závody v middlu se sčítaly dohromady, v neděli se jel závod v longu. Z našeho klubu startoval v kat. M40 Jirka Dvořáček, který mezi 25 borci obsadil v obou závodech 13.místo. Petr Mareček obsadil v kat. M45 (24 startujících) na middlu 8.místo a v longu dojel na 5.místě. Startovat měl i Honza Janíček, který ale bohužel na poslední chvíli onemocněl.  Více na: http://www.ski-orienteering.de/