O víkendu se uskutečnil tradiční jarní trojzávod štafety-sprint-štafety. Pro nás v příjemné dojezdové vzdálenosti kousek od Brna.

V sobotu ráno se běžel Český pohár štafet, který byl zároveň i oblastním mistrovstvím. Shromaždiště na kopci na obcí Sentice bylo příjemné, jenom se nebylo moc schovat před ostým sluncem, které hřálo opravdu hodně. Terén byl takový, na jaký jsme z okolí Brna zvyklí. Kopce, podrost, ostružiní. Mapa byla místy hodně osobitě pojatá, ale kontroly se najít daly v pohodě. Náš klub měl poměrně hojné zastoupení a hlavně naše vystoupení bylo úspěšné! Velký úspěch zaznamenaly dorostenky, které ve složení Zrníková, Hojná, Nechanická vybojovaly druhé místo, když za vítěznými Pardubicemi ve hvězdném složení zaostaly pouze o 1:11. Zastoupení jsme měli také v obou hlavních kategoriích. V ženách štafeta ve složení Vališová, Stoklasová D., Kamenická obsadila 25. místo. V mužích štafeta Kamenický, Kamenický, Mareček doběhla až 44., ale i tak by to pravděpodobně mělo znamenat, že si zajistili místo na MČR štafet. Úspěšné byly veteránské štafety. V D105 byly ženy 2. a v H135 muži 3. Plno našich žáků také běželo za družstva Vysočiny. Nejlíp se dařilo Honzovi Nechanickému a Šimonovi Marečkovi, když pomohli štafetě v H14 k třetímu místu. MAPA H21

V sobotu v podvečer (a večer) se běžel sprint v Ivančicích. Po příjezdu nás přivítala průtrž mračen, ale potom se naštěstí počasí umoudřilo a bylo příjemně teplo. Pořadatelé bohužel závod úplně nezvládli, když na startu v plánovaném čase, nebylo přichystané vůbec nic. Chyběl koridor, nulovací krabičky, startovací hodiny i čísla a pořadatelé nevěděli vůbec nic. Nakonec byl start posunut o 33 minut, což pro ty co startovali na začátku a museli na startu asi hodinu čekat nebylo zrovna příjemné. Tratě byly nicméně zajímavé, stejně jako samotný prostor. Zavodníci do cíle přibíhali jako z bažin, protože všue byly hluboké kaluže a plno bahna. Opět jsme měli hojné zastoupení ve výsledcích. V D16 doběhla Klára N. 6., v D20 Martina V. 10., v D45 Lenka K. Další výsledky na ORISu

V neděli nás čekalo další kolo českého poháru štafet. Tentokrát kousek od Ivančic na kopci Réna, který v minulosti býval opevněným hradištem už od doby Bronzové. Tentokrát však patřil orienťákům. Díky obrovské vlhkosti jsme měli pocit, že běžíme v deštném pralese. Terén byl ještě kopcovatější než v sobotu, i podrostu bylo víc a přibyly nějaké skalky ve svazích na řekami Rokytou a Jihlavou. Tratě byly postaveny hezky. Ze shromaždiště na břehu řeky jsme hned na první kontroly museli vyběhnout prudký kopec, abychom se vůbec dostali pořádně do lesa, takže o žádném šetření na začátek nemohla být ani řeč. Účast byla o poznání slabší než v sobotu. Čistě novoměstské štafety běžely pouze dvě. V D18 si holky proházely úseku (Nechanická, Hojná, Zrníková), a už se jim nepovedlo probojovat na stupně vítězů, ale 6. místem rozhodně nezklamaly. V D21 běžely holky stejně jako v sobtu a tentokrát doběhly 21. Naši žáci opět běželi za Vysočinu. MAPA H21

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone