Tentokrát jsme nemuseli na závody jezdit moc daleko. Třebíč totiž uspořádala dva závody Českého poháru, žebříčku A, žebříčku B Morava a Ligy Vysočiny v obci Štěměchy na Vysočině. Terén však úplně vysočinský nebyl. V sobotu se běželo na mapě Kobylí hlava, která nabízela mnoho opravdu neprostupných hustníků, mnoho taktéž neprostupných pasek, bažin, bukových náletů a podobně. To všechno ze teploty atakující 30°C ve stínu dělalo závod zejména po fyzické stránce doslova extrémní. Tratě byly postaveny trochu zvláštně (alespoň v kategorii H21E). Na trati bylo velmi málo postupů nabízejících nějakou zásadnější volbu postupu a většina trati připomínala spíš delší middle, kdy se stavitel asi rozhodl závodníky provést všemi hustníky na trati, aby si je pořádně užili.

Naši závodníci však i přes fyzickou i mapovou náročnost závodu předvedli některé pěkné výsledky. V D12C zvítězila Zuzka Stoklasová. Klára Nechanická doběhla v D16A na 14. místě. V D20A byla Martina Vališová 10. V D21C vyhrála Lenka Voráčková. V D40B skončila Lenka Kamenická 2. V H20A se nezadařilo Jeronýmovi Kamenickému, když se ztrátou přes půl hodiny na vítěze skončil hluboko v poli poražených. V H21A si v čase bez čtyřech minut dvou hodin doběhl pro pěkné 19. místo Jirka Dvořáček. Ještě o 10 minut víc strávil na trati v kategorii H21B Tobiáš Kamenický a skončil taktéž 19. Zástupce jsme měli i v nejkratší pánské kategorii H21D, kde na 11. místě, a také v čase přes 100 minut skončil Radek Stoklasa. V H55C doběhl Radan Kamenický 2.

V nedělním závodě bylo snad ještě větší horko než v sobotu, ale běžel se “jen” middle, takže se to dalo vydržet. Zvlášť, když se velká část závodu běžela v hustníku, kde bylo přeci jen chladněji. Terén byl velmi náročný a když chtěl závodník uspět, musel spojit rychlý běh v otevřenějších částech tratě s precizní mapovou technikou a opatrností v dohledávkách v mnohdy opravdu neprostupných hustnících. Tratě se celkem líbily, neboť vypadaly přesně tak, jak by u middlu vypadat měly. Jediné minus byla jejich délka, kdy se stavitel v některých kategoriích hodně netrefil do směrných časů a závodníci si v lese pobyli o něco déle, než by bylo záhodno.

Naši závodníci se opět ve velké konkurenci neztratili. v D14C doběhla Táňa Slámová 3. Pěkné běžela Klára Nechanická, když skončila 11. V D16A. Výborně zaběhla Martina Vališová, která skončila 6., ale jejíc ztráta na vítězku byla pouhých 35 sekund! V D40B byla Lenka Kamenická opět druhá a na stupních vítězů ji doplnila ještě Danka Nechanická. V H20A doběhl Jeroným Kamenický 12. V H21D byl Stanislav Močuba 3. a Radek Stoklasa 5. V H55C si vítězství pohlídal Radan Kamenický.