Pohárový víkend v Jeseníkách

Další letoštní závody Českého poháru a ŽA byly trochu netradiční. V sobotu byl start až odpoledne, abychom ráno mohli sledovat úspěch českých reprezentantů při závodě štafet na závěr domácí Mistrovství Evropy. Kdo nesledoval, tak doporučuji se podívat alespaň na záznamy přímých přenosů ze závodů, zvlášť štafet mužů s bronzovou tečkou. Veškeré info ZDE, přenosy ČT ZDE.

Náš závod se tedy konal až v odpoledních hodinách. Po jasném ráno se nám zatáhlo a s postupujícím časem byla čím dál tím větší tma. V lese, kde převážnou část tvořili mladé bukové hustníky, kde je málo vidět i ve dne, to bylo s postupujícím večerem čím dál tím horší, až nebylo do mapy vidět skoro vůbec a závod připomínal spíš paměťák než závod českého poháru. O regulérnosti by se tedy dalo diskutovat. Jinak byl terén ale pěkný. Velmi těžká kamenitá podložka byla doplněná o plno porostových a terénních detailů. To vše činilo závod velmi obtížným a když jsme při sledování štafet viděli kolik chyb tam dělali i ti nejlepší na světě, tak jsme věděli, že ty naše mohou být ještě mnohem větší, a taky že byly. A jak jsme běželi? Největší překvapení se zrodilo v D16A, kde si Adélka Zrníková doběhla po výborném výkonu pro třetí místo!! I ji samotnou to překvapilo :). Zdatně ji sekundovala i Klára Nechanická, která si doběhla pro taktéž výborné 6. místo. V D20A se pokusila o dobrý výkon po dobrání antibiotik kvůli borelióze Martina Vališová. S konečným 18. místem moc spokojená nebyla. V D21A běžela pěkně Lenka Voráčková, která byla 5. (Hanka W. 15.). Kategorii D40B ovládla Danka Nechanická. Na velké bedně skončila i Lenka Kamenická, která doběhla 6. V H14B skvěle zaběhl Honza Nechanický, když skončil na děleném 2. – 3. místě. V H21A byl Jeroným ze svým výkonec celkem spokojený, ale bylo z toho až 29. místo. Pavel Nechanický doběhl v H40 10., stejně jako Radan Kamenický v H55 (Břeťa Wurzel 12.). Mapa H21E

V neděli se nezvykle běžela klasika. Terén byl skoro stejný jako v sobotu, jen po nočních bouřkách bylo v lese mnohem víc vody. Všechny cesty s proměnily v potoky, líné potoky dost zdivočely a když v, podle mapy, suché rýze bylo nad kotníky vody, a dost divoký proud, trochu jsem se divil, že ta kontrola je fakt moje. Běželo se také ve všech kategoriích na mapě 1:10000, protože mapy pro EOC byly připraveny v tomto měřítku a pořadatelům se je nechtělo předělávat. Ještě ke všemu byl terén dost detailní, takže v patnáctce by se asi těžko hledali vhodné objekty pro kontroly. V D16 si holky už nevedly tak dobře jako v sobotu. Klára 9. Adéla 12. V D21A Lenka V. 11. a Hanka W. 37. V D40B zachraňovala čest klubu svým druhým místem Danka N., Lenka K. byla 5.. Stejně tak byl 5. Honza N. v H14B. V H40B byl Pavel N. 12. V H55B se zadařilo Radanovi K., když po soustředěném a plynulém výkonu šahal i po stupních vítězů, nakonec z toho byla nepopulární bramborová pozice, když na třetího Broomlyho z orientačního klubu britské armády ztratil jen 40 sekun. Břeťovi se nezadařilo a skončil až na 17. místě. Mapa H21E

By | 2018-06-29T18:51:30+00:00 Květen 30th, 2016|Novinky 2016|0 Comments