Druhý víkend v listopadu se v italských Benátkách konal 26. ročník Meeting Orienteering Venezia. Já jsem se těchto závodů účastnila poprvé a moc jsem nevěděla, co mě čeká. Společně s kamarádkami (Aneta Nechutová, Veronika Chaloupková, Jana Semrádová) jsme cestovaly na vlastní pěst a vytvořily jsme si oddíl Czech girls.

V sobotu odpoledne byl modelový trénink poblíž benátského nádraží. Dvě tratě (kratší 2,5 km, delší 3 km) byly velmi dobře postavené, ale shodly jsme se, že samotné závody budou těžší.

Ještě ten samý večer nás čekal noční sprint. Naše obavy z davů turistů se naštěstí nenaplnily, protože se všichni turisté uklidili do hospod. Start i cíl byli na nábřeží. Běželo se v zástavbě a v parcích v jihovýchodní části Benátek. I přes pár chyb a několik delších postupů se mi podařilo vybojovat druhé místo v ženské elitě, když mě porazila pouze Francouzka o 18 vteřin.

V neděli dopoledne nás čekal middle v samém centru města. Ti, co startovali dříve, měli nepatrnou výhodu, protože se v centru nenacházelo ještě tolik turistů. Prvním OB oříškem byla už cesta na start, na kterou jsme každý dostali mapu. I když nedělní tratě nebyly o moc delší než v sobotu, naběhali jsme všichni docela dost. Na trati 5,4 km jsem naběhala 8,6 km. Jedinou šancí, jak se dostat přes kanál Grande, byl totiž most Ponte di Rialto. A ani další postupy nešlo chodit moc rovně kvůli spoustě slepých uliček a mostům. Velkým překvapením v cíli byl pro mě německý komentátor, který po mě chtěl rozhovor (naštěstí v angličtině), protože jsem průběžně vedla. Po nalezení ztraceného dechu jsem rozhovor absolvovala snad docela se ctí. Vedení se mi (bohužel) udržet nepodařilo, ale i se 4. místem v elitě jsem spokojená. Hlavně když z toho v součtu obou etap byla bedna (3. místo) se ztrátou pouze 30 vteřin na vítěznou Francouzsku.

Oba závody byly obrovskou zkušeností a úžasným zážitkem. Úzké klikaté uličky, vodní kanály a desítky mostů jsou jedinečné. Obzvláště na noční sprint se svojí pohádkovou atmosférou jistě nikdo z nás nezapomene.