Poslední letošní MČR proběhlo v Moravském Karlově v pěkném podhorském terénu. V lese nás čekala nečekaně těžká podložka a ve většině kategorií i velmi náročné tratě. Na sobotu si pro nás připravili pořadatelé ze Šumperka štafety. Náš klub měl zastoupení ve čtyrech kategoriích (D18, D21, H21, H165). V D18 se hned na prvním úseku zranila Adéla a ani zbytku štafety se příliš nedařilo, výsledek tedy odpovídal předzávodním ambicím (26. místo). D21 měla větší ambice a teoretickou šanci bojovat o umístění okolo 10 místa, což se dlouho dařilo. Martina závod rozběhla stabilně, téměř v kontaktu s vedením, Klára předvedla na svůj věk opravdu skvělý výkon a předávala na 13. místě. Lenka Kam. si na svém úseku také vedla dobře a hezkým 22. místem na úseku doběhla své štafetě pro 17. místo. Mužská štafeta bohužel již několikátým rokem v kuse svůj úkol splnila již postupem na MČR a v sobotu spíše bojovala, aby nebyla poslední. A vzhledem k nepovedenému prvnímu úseku se ani na chvíli nepodívala dopředu a celkově skončila na 43. místě (z 48). Největší ambice měla veteránská štafeta H165 ve složení Jirka, Radan a Mazi, kde se předpokládal velký boj o medaile. Avšak závod ukázal ambice této štafety jako trochu velké a i přes hezké výkony všech členů to na bednu nestačilo, ale naši veteráni se umístili na krásném 6. místě. Za Vysočinu běžela Zuzka a skončila se svou štafetou 3.
Nedělní družstva již z pohledu našeho klubu nebyly příliš obsazené. Jediné družstvo, které se započítávalo do hodnocení bylo veteranské Dh225. Toto družstvo se vůbec ve své kategorii neztratilo a skončilo 12. Další členi našeho klubu, buď běželi dorostenecké družstvo, které mělo pouze 6 členu a i jinak běželo mimo soutež.. Jeroným a Martina běželi MIX družstvo s Jihlavou a obsadili 3. místo.. Ingeborg se poprvé zúčastnila družstev a hned si odnesla 3. místo z MIX-žáků…

Největším úspěchem našeho klubu na tomto šampionátu tedy byli naši odchovanci.. Šimon s Žabiňáckým družstvem obsadil stříbrnou pozici v dorostu.. A skvělou formu ukázal Matěj, který získal během víkendu dvě medaile! V sobotu áčko Pardubic konečně dokázalo zúročit své schopnosti a získalo stříbro v mužích! V neděli Matěj rozběhl Pardubické družstvo a od jeho předávky na 3. místě už Pardubice tuto pozici neopustily a tím pádem další medaile, tentokrát bronzová pro Matěje! Gratulace jak Šimonovi, tak Matějovi.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone