Závěr školního roku byl pro sportující mládež ve znamení soutěží Letní olympiády dětí a mládeže, která letos proběhla v Brně. Orientační běh patří k tradičním odvětvím LODM, a tak není divu, že řada dorosteneckých závodníků letos upřednostnila start na LODM před účastí na MED na Slovensku. Jedním z nich byl i Šimon Mareček. A udělal dobře. Z našeho klubu byli na LODM ještě nominováni Zuzka Stoklasová a Honza Nechanický.
Prvým závodem byl závodem byl pondělní sprint – Šimon přes půlminutovou chybu na začátku závodu vybojoval stříbro. Zuzka bohužel chybovala ještě více (minutová chyba), a tak stejně jako Honza se umístila uprostřed startovního pole.
V úterý byl na programu závod smíšených štafet ve sprintu – v kategorii mladších tým Vysočiny podal vyrovnané výkony a i díky výkonu Zuzky na závěrečném úseku si šel na velkou bednu pro diplom za 6. místo. V kategorii starších se závod pro Vysočinu vyvíjel skvěle – duo Honza a Šimon na druhém a třetím úseku utrhlo zbytek startovního pole a Vysočina vybíhala do posledního úseku s nevídaným náskokem 40 vteřin! Bohužel finišmenka štafety totálně vybouchla namísto medaile zbyly jen oči pro pláč….
Středa byla závěrečným dnem soutěží – na pořadu byl lesní middle. A ukázalo se, kdo umí – Šimon vybojoval zlato. Honza byl hodně blízko medaile – ještě na sběrce by bral bronz, ale pomalý finiš ho odsunul na bramboru! Zuzka si doběhla pro solidní 10. místo.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone