O víkendu 4. a 5. listopadu se konalo Mistrovství republiky v horském orientačním běhu ve Všemině u Zlína. Se svou spoluběžkyní Martinou Opálkovou (BBM) jsem absolvovala trať kategorie DD20.

V sobotu byla trať formou free order (scorelauf) s délkou okolo 17 km. Les byl listnatý, poměrně kopcovatý s velkým množstvím hlubokých údolí. Ukázalo se, že je nejen náročné vymyslet nejvýhodnější pořadí kontrol, ale i jeho realizace. Po vyčerpávajících čtyřech hodinách jsme o vítezství v etapě museli finišovat s týmem Batmanek (Aneta Nechutová, Eva Foltýnová). Po zuřivém a divácky atraktivním doběhu se nám podařilo vybojovat náskok celých dvou vteřin. S touto výhodou jsme startovali do nedělní etapy.

Nedělní finálový závod měl již pevné pořadí kontrol a příjemnou délku necelých 13 km. Luxusní náskok dvou vteřin se nám nepodařilo udržet ani k mapám. Naše nedělní trat se tedy odehrávala v rytmu kvartetu. V tomto složení jsme vydržely až do cíle a společně si všechny odnesly mistrovský titul.

Tento víkend byl fyzicky i psychicky velmi namáhavý, ale i přesto to byl jedinečný zážitek, čemuž napomohlo i nádherné podzimní počasí a přátelská atmosféra závodu.