Český pohár Trutnov

Letošní první ČP,ŽA,ŽB Čechy víkend byl v o něco dřívějším termínu než jsme byli zvyklí v předchozích letech. Pořadatelé z SHK a LTU zvolili jako shromaždiště louku hned na kraji Trutnova a běželo se v přilehlém, hodně prudce zvlněném lese. Ten byl ale jinak docela průběžný bez výrazného podrostu, jak by se dalo asi u podkrkonošského lesa očekávat. Místy byly skalky a srázy, ale opravdu jen málo.

V sobotu se tradičně běžela klasika. Parametry tratí nevypadaly hrozivě co se týče délky, ale při pohledu na převýšení někteří nemohli věřit svým vlastním očím. Navíc nás přivítalo téměř letní počasí a chvílema byla fakt horko. Nevím jak ostatní, ale tratě elity byly postavené pěkně. Většina postupů nabízela volby a kontroly byly umístěné na jasných objektech, nijak zákeřně. Na co ale našinec není úplně zvyklý jsou traversy. Těch jsme si opravdu užili a mnozí to odnesli puchýřema na nohách. Záznam GPS H21E, D21E

Z našeho klubu se zúčastnilo sobotní klasiky 13 lidí, ale nijak extra se nám nedařilo. V hlavních áčkových kategoriích jsme měli zástupce respektive zástupkyně v kategorii D16, kde Klára N. doběhla 8. a Adéla Z. 18. V béčkovém žebříčku bojovali kluci. V H14B doběhl Honza N. 7 a Šimon M. 9.

V neděli se běžel middle. Po náročném dvou a půl kilometrovém výšlapu na start nás čekal poměrně rozmanitý middle. Částečně se běželo ve svazích se skálami, částečně v poměrně čistém lese a konec závodu byl downhill v hustníku. Stavitel si s některými pasážemi opravdu vyhrál viz sklaní svah. GPS záznam H21E, D21E

Holky v D16 opět zaběhly slušně a Klára doběhla 8. a Adéla hned za ní 9. V D40B si Lenka K. doběhla pro 2. místo. Výborně zaběhl Šimon Mareček, který s náskokem 43 vteřin vyhrál v H14B. Honza N. byl 14.

By | 2016-05-04T07:57:11+00:00 Květen 4th, 2016|Novinky 2016|0 Comments